Lajme

Në aksin Fushë Krujë-Milot, përpl asen dy makina, rëndë një prej shoferëve

Një aksident i rëndë është regjistruar sot në superstradën Fushë Krujë-Milot, ku një person ka mbetur i plagosur rëndë.Një autoveturë tip ‘Benz’, e cila drejtohej nga Andi Krakulli është përplasur me një makinë tip ‘Opel’ që drejtohej nga Fasli Shala. Për pasoje është plagosur rendë shoferi i “Opel”-it, i cili është dërguar të spitali i Traumës.

NJOFTIMI I POLICISE; Më datë 04.03.2021, në orën 13:40, në Fushë Krujë, janë përfshirë në aksident rrugor mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin A. K., dhe mjeti tip “Opel”, me drejtues shtetasin F. Sh., 21 vjeç, i cili si pasojë e përplasjes është lënduar dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i mjetit tip “Benz”, shtetasi A. K., është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: