Lajme

Në arrest shtëpie për grabitje, autoritetet italiane rikthejnë në burg 37-vjeçarin shqiptar

Policia e Italisë ka arrestuar një 37-vjeçar shqiptar me kërkesë së Gjykatës së Pizës pasi mbi të rëndon akuza e armëmbajtjes pa leje dhe grabitjes. I riu shqiptar ishte nën arrest shtëpie për një grabitje vitin e kaluar si dhe për armëmbajtje pa leje.

37-vjeçari është arrestuar pasi ka grabitur disa bizhuteri brenda një shtëpie në Lazio.  Fillimisht gjykata e vendosi në arrest me burg, por më pas ndryshoi masën e sigurisë në arrest shtëpie. Por tashmë gjykata thotë se ka prova të tjera, çka ka detyruar që ta kthejnë shqiptarin në burg.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: