BotaLajme

Në frontin e betejës, kjo video e ushtarit ukrainas po qarkullon me shpejtësi në të gjithë botën

Një video e filmuar në frontin e betejës në Lindje të Ukrainës nga një ushtar po bën xhiron e botës. Ndërkohë që SHBA dhe BE flasin për një sulm të shpejtë nga Rusia ndaj Ukrainës, ky ushtar shfaqet duke kërcyer për të çdramatizuar situatën e luftës. Ai ka zgjedhur një këngë të mbretit të muzikës pop Michael Jackson.

Videoja është postuar masivisht në rrjetet sociale nga qytetarët e Ukrainës si një përgjigje për panikun që ka zënë kancelaritë perëndimore të cilat i kanë kërkuar qytetarëve të tyre të lënë në mënyrë të shpejtë Ukrainën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close