Lajme

”Në Janar dalin emrat e politikanëve”, Klodiana Lala tregon investigimin që do publikohet

Gazetarja Klodiana Lala ka paralajmëruar se në muajin janar do të dalë një shkrim investigativ në BIRN për shit-bjerjen e votave. E ftuar në emisionin “Opinion” si njëra prej 8 personazheve më të spikatura të vitit 2018, Lala tha se do të vazhdojë të jetë edhe në 2019 po aq aktive në media.

E pyetur nga Blendi Fevziu sesi do të nisë viti i ri për të dhe nëse do të ketë të njëjtë dinamikë, ajo është shprehur se ka një kontratë me rrjetin investigativ Birn, dhe se është duke punuar për një shkrim investigativ për shitblerjen e votës.

Lala është shprehur se do të dalin përgjime të rëndësishme nga ky investigim, ndërsa ka treguar se do të dalin edhe emra të disa politikanëve në këto përgjime.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close