Lajme

Në kërkim ndërkombëtar, Gjykata e Tiranës vendos të ekstradojë drejt Italisë shtetasin Baftjar Qosja

Gjykata e Tiranës ka vendosur që të ekstradojë drejt Italisë shtetasin Baftjar Qosja. 41 vjeçari ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi gjykata e Torinos në Itali në vitin 2019 ka lëshuar urdhër arrestin për Qosen për veprat penale “Organizatë kriminale dhe Grabitje me armë”.

Gjatë zhvillimit të seancës 41 vjeçari ka pranuar ekstradimin  me argumentin se ishte i pafajshëm dhe  drejtësia Italiane  ndoshta e ka ngatërruar atë me një tjetër person.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: