Lajme

Në ‘lojë’ edhe makina e Kejvina Kthjellës / Shtyhet seanca për pasuritë e Redjan Rrajës

Gjykata e Posacme Apelit ka shtyrë për herë të trete sencen për kërkesen e SPAK për konfiskimim e pasurive të Redjan Rrajës, mes tyre dhe një makinë Audi model A8 për të cilën bashkëpronare është Kejvina Kthjella.

As Redjan Rraja dhe as Kejvina Kthjella nuk ishin të pranishëm e ndërsa seanca u shty për arsye se nuk ishtë e pranishme avokatja Kristina Marku e cila përfaqëson interesat e Marsela Bibës, bashkeshortja e Redjan Rrajës.

Nga ky hetim gjykata vendosi përjashtimin e avokates Marku dhe vendosi që çështjen ta ndjek avokati Edvis Gorishti. Seanca e rradhës është lënë me 31 janar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close