Lajme

Në mes të tensioneve në Shqipëri, Rama niset “fshehurazi” drejt Turqisë

Ndërkohë që Tiranë është ‘ndezur’ nga protesta e studentëve dhe ajo e Astirit dhe klima politike në vend është e tensionuar, kryeministri Rama është nisur drejt Turqisë ku ka takuar presidentin turk Erdogan.

Nuk dihet se çfarë është diskutuar në këtë vizitë të befasishme të kryeministrit në Turqi, pasi përveç një foto të tij të publikuar në rrjete sociale nga Rama ku shkruan “Insta of the day”, dhe njoftimit në faqen e qeverisë turke ku thuhet se presidenti Erdogan takoi kryeministrin e Shqipërisë por nuk jepen detaje të tjera.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close