Lajme

Në mes të Vlorës me pis.toletë në brez, ar.restohet fieraku

Një 35-vjeçar është arrestuar nga policia pasi qarkullonte me armë zjarri mes qytetit bregdetar të Vlorës. Pas operacionit, policia sekuestroi një pistoletë dhe katër fishekë.

Njoftimi i policisë: Finalizohet operacioni i koduar “Blic” Qarkullonte me armë zjarri nëpër qytet, vihet në pranga 35-vjeçari. Në vijim të punës intensive për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri pa leje, strukturat e Policisë së Vlorës në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas qarkullonte me armë zjarri nëpër qytet, menjëherë organizuan punën në grup dhe finalizuan me sukses operacionin e koduar “Blic”. Si rezultat i këtij operacioni, falë bashkëpunimit të ngushtë me qytetarët, u bë kapja e menjëhershme e tij në bulevardin “Ismail Qemali”, Vlorë. Gjatë kontrolli fizik 35-vjeçarit i sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe 4 fishekë. Në vijim të veprimeve procedurale, Seksioni për Hetimin e Krimit arrestoi në flagrancë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, shtetasin A. Xh., 35 vjeç, banues në Fier. Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: