Lajme

‘Në shtëpinë time ka drogë dhe armë’, shqiptarit në Spanjë i zbulojnë 3 kg kokainë dhe një pistoletë në shtëpinë me qira

Të martën e kaluar një grua telefonoi 112 për të raportuar se kishte gjetur një armë dhe pako që dukej se përmbanin drogë brenda banesës së saj në Eixample, siç raportohet nga Mossos përmes llogarisë së tyre nga Twitter.

Eixample është një lagje e Barcelonës, ku gruaja kohët e fundit kishte lëshuar me qira një dhomë në shtëpinë e saj në Carrer Aragó dhe shkoi për t’u siguruar që gjithçka ishte në rregull. Duke parë nëpër dhoma, disa pako i ranë në sy, por habia e tij u shtua vetëm kur pa edhe një armë. Ajo ka telefonuar menjëherë urgjencën dhe policinë.

Ata duhej të kërkonin një urdhër kontrolli, kështu që ata mundën të hynin në shtëpi vetëm ditën tjetër. Por pakot dhe arma për të cilën po fliste pronari i banesës ndodheshin ende në dhomë dhe kur hapën pakot konstatuan se ishte 3 kilogramë kokainë. Agjentët kontrolluan tërësisht dhomën dhe gjetën dy karikatorë, një të mbushur dhe një bosh, si dhe një çantë shpine plot me plumba.

Qiramarrësi është një 20-vjeçar me origjinë shqiptare të cilin policia ka mundur ta arrestojë menjëherë dhe tashmë është dërguar në burg. Ai akuzohet për veprën penale kundër shëndetit publik dhe armëmbajtje pa leje. Tre pako dhe arma janë konfiskuar nga policia për t’u përdorur si provë gjatë gjykimit.

Qiramarrësi i ri duhet të ketë menduar se ishte një ide e mirë të fshihte drogën dhe armën në dhomën ku jetonte.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close