Lajme

Nën tingujt e muzikës popullore, avokat Ngjela pret me këngë afganët: Laje, laje kryt si rosa (Video)

Avokati Spartak Ngjela ka zgjedhur të kalojë disa momente relaksi nën ritmet e muzikës tallava.

Në një video e publikuar nga vetë Ngjela në rrjetet sociale, shihet se si avokati është ulur me disa miq në një bar-kafe. Rreth tij janë disa këngëtarë romë që po këndojnë një këngë popullore të Shqipërisë së mesme me ritme tallavaje.  “Laje, laje kryt si rosa…avokat,”- dëgjohet të thonë ata.

Krejt sportiv dhe ndryshe nga herët e tjera, Ngjela, i ulur në kafene, përshëndet afganët me këngë popullore.

“Përshëndes afganët që po vijnë në Shqipëri. Ne jemi popull human… Mos u shqetësoni, se gjithçka ata do t’ia paguajnë tregut shqiptar… Dhe do ikin me mirënjohje… Se në Afganistan ka kompromis, dhe jo kapitullim…”, shkruan Spartak Ngjela në “Facebook”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close