Lajme

Nëna u merr jetën 3 fëmijëve të saj, rrëfehet babai i cili pa fëmijët e pajetë

Tre fëmijë fare të vegjël kanë humbur jetën në Zelandën e Re pasi një nënë katile i vr au duke shokuar opinionin publik kudo.

Vi ktimat janë dy binjaket dy vjeçe Maya dhe Carla, si dhe vajza 7 vjeçe Lianne, raporton noa.al që citon mediat vendase. Fëmijët e vr arë u zbuluan nga babai i tyre. Graham Dickson u kthye mbrëmjen e djeshme në shtëpi aty nga ora 22. Kur hyri brenda, pa tme rrin me sy, kur dalloi një pas një, fëmijët e tij të vd ekur. Nisi të klithte duke tronditur fqinjët, të cilët njoftuan sallën operative policore. Policia tha se Lauren Dickson, 40 vjeçe, është tashmë nën akuzë për vr asje të trefishtë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: