Lajme

Nënë e bijë në Vlorë ofendojnë 15-vjeçaren me të ëmën, minorenia tenton të vetëflijohet

Policia e Vlorës ka nisur hetimet ndaj një gruaje dhe vajzës së saj pasi kanë sulmuar një minorene dhe nënën e saj. Pas sulmit 15-vjeçarja ka tentuar t’i japë fund jetës. Specialistët e Hetimit të K rimit të Komisariatit të Policisë Vlorë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë për shtetaset V. G., 43 vjeçe dhe S. G., 19 vjeçe, pasi kanë g oditur dhe ofenduar me fjalë të rënda shtetasen M. J., 15 vjeçe dhe nënën e saj, duke i shkaktuar 15-vjeçares një gjendje të rënduar psikologjike dhe për pasojë ajo ka konsumuar një sasi medikamentesh mjekësore. Shtetasja M. J. ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close