Lajme

Nënë Hike, 77 vjeç fiton betejën me

Nënë Hike plot 77 vjeç nga Fushë-Kruja, ka fituar betejën me COVID-19, duke shtuar kështu numrin e të shëruarve në vendin tonë nga ky virus. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur lajmin e mirë duke njoftuar se, “Nënë Hike, sot ka lënë e shëruar spitalin Infektiv dhe është kthyer pranë familjes”.

“Që nga fillimi i epidemisë, më shumë se 60% e të prekurve nga COVID-19 janë shëruar, ndërsa Kruja ka sot numrin më të lartë të të prekurve aktivë”- shprehet Manastirliu. Ndërsa Nënë Hike, teksa bëhet gati për dal nga spitali Infektiv shpreh mirënjohje dhe falenderim për të gjithë stafin e mjekëve dhe infermierëve që i shërbyen, në këtë luftë kundër COVID-19.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: