Lajme

Nesër nis vaksinimi në Vlorë

Janë 1500 doza për stafet mjekësore në jug të vendit Pas Tiranës dhe Shkodrës vaksinimi do të nis nesër edhe për jugun e vendit, në qendrën e vaksinimit në Vlorë. Injeksioni do të merret në pallatin e sportit në qytetin bregdetar ku është përgatitur ambjenti dhe është trajnuar stafi.

Në total janë 1500 dioza vaksinë e kompanisë Pfizer që do të përdoren për stafet mjekësore të Vlorës dhe gjithë qarkut deri në Konispol. Në ditën e parë të nisjes së procesit të injektimit e pranishme do të jetë edhe ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close