Lajme

30 fëmijë të vegjël në çerdhen e Durrësit me Covid

Një lajm shqetësues vjen nga Durrësi, ku 30 fëmijë të një çerdheje në zonën e Spitallës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Tashmë pandemia është në një fazë të saj, ku përhapja e infektimeve te moshat e reja dhe vogolëshët sa vjen dhe po shtohet. Shqetësuese shfaqet situate dhe në vetë spitalin e durrësit ku rezultojnë të shtruar 62 pacientë ndër të cilët 9 ndodhen në Reaminacion.

Nga ana e familjarëve të personave të shtruar është ngritur shqetësimi se brenda spitalit COVID në Durrës,ka një mungesë stafi. Duke qenë se pjesa më e madhe e të shtruarve janë të moshuar me probleme bashkëshoqëruese, nevoja për rritje të personelit shfaqet imediate. Faxweb

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: