Lajme

Nga Anglia në Shqipëri me 15 mijë paund në valixhe, nisin hetimet për 26-vjeçaren e ndaluar në Rinas

Policia në Rinas ka ndaluar një të re të cilës iu gjet një sasi e konsiderueshme parash në valixhe.

Bëhet e ditur se shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve të shtuara për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive, kanë kaluar për kontroll të detajuar bagazhet e një 26-vjeçareje që kishte udhëtuar nga Anglia në drejtim të Shqipërisë.

Gjatë kontrollit të valixhes së të resë u gjetën 15 000 paund, të cilat ajo nuk i kishte deklaruar, sipas përcaktimeve ligjore.

Në vijim të veprimeve u sekuestrua shuma e parave dhe u referuan materialet në prokurori, në ngarkim të E. S., 26 vjeçe, lindur në Kosovë dhe banuese në Austri, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close