fbpx
Lajme

Nga sot lejohet transporti publik urban në Vlorë

Sikurse u tha edhe dje sot nisi transporti urban në Vlorë ku do të jetë funksional për qytetarët.Mirpo sic shikohet dhe nga fotot në urban ka fare pak njerëz për shkak të virusit .Mirëpo bëhet e ditur se Shoqata e Transportit do të ketë një vendim se çfarë do të ndodhë me transportin urban gjatë javës.

Shoqatat e transportit publik dy ditë më parë paralajmëruan pezullimin e transportit në kryeqytet. Ky paralajmërim erdhi si pasojë e kushteve të vështira ekonomike shkaktuar nga pandemia. Edhe pse para pak ditësh rinisën transportin, operatorët thanë se kishin pësuar humbje të mëdha pas rinisjes së aktivitetit javën e shkuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button