Lajme

Nga sot zonë e gjelbër, vlonjatët dynden në shëtitore (Video)

Qyteti i Vlorës i është shtuar hartës së zonave të gjelbra në vend. Dita e parë e liridaljes ka shtuar qarkullimin e automjeteve por edhe shëtitjen e qytetarëve.

Gjatë ditës së sotme qytetarë të shumtë të këtij qyteti kanë shfrytëzuar orët e lira por edhe motin e ngrohtë e me diell për të dalë e të për të kryer pazaret por edhe shëtitjet buzë detit. Edhe pasditen e sotme, shëtitorja e Lungomares në Vlorë është tepër e populluar. Siç shihet nga pamjet qytetarë të shumtë shihen buzë detit duke shëtitur dhe pushuar pas izolimit për gati 2 muaj.

Liridalja e qytetarëve në zonat e gjelbra do të jetë deri në orën 21:00 të mbrëmjes. Ndërkohë nga sot janë hapur me rregulla dhe protokolle strikte, parukeritë, berberët, klinikat dentare dhe dyqanet në qendrat tregtare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: