Lajme

Ngjarja e rëndë në Bllok, kërkohet një tjetër person

Një tjetër person është shpallur në kërkim për vrasjen në Bllok rreth një muaj më parë. Ai është Ajaks Boshnjakun, i cili nga hetimet rezulton se ka qenë i pranishëm në lokal në momentin e përplasjes me armë ku mbeti i vrarë Fabian Gaxha dhe u plagosën rëndë Ervis Martinaj dhe Eljon Hato.

Boshnjaku ka qenë në momentin kur komandoja Meviol Bilo iu kundërpërgjigj sulmit me armë duke vrarë Fabian Gaxhën dhe plagosur dy personat e tjerë.

Lidhur me këtë ngjarje Prokuroria heton në dy pista; ajo e lindjes së konfliktit pasi Gaxha kishte ngacmuar këngëtaren Elvana Gjata, por nuk është përjashtuar as pista e konflikteve për trafiqe të paligjshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close