Lajme

Ngjarja e rëndë në Velipojë, detajet e para

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mbrem në plazhin e VelipojësKatër persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë lënduar. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur mes dy familjeve, pronarë të hoteleve 50 metra larg njëri – tjetrit. Kanë humbur jetën Kujtim Ferracaku, dy anëtarë të familjes Gocaj dhe punonjësi i shezlongëve. Palët dyshohet se u k onfliktuan për shezlongët. Kujtim Ferracaku është babai i Arjan Ferracakut, të cilit iu bë a tentat në vitin 2018. I lënduar ka mbetur edhe vëllai i Kujtim Ferracakut. Kujtim Ferracaku pronar i Hotel Fantazia, ngjarja 50 metra larg biznesit të tij.

Velipojë/Shkodër  Informacion paraprak Më datë 27.06.2021, rreth orës 00:30, në Pulaj Plazh, Velipojë, si pasojë e një konflikti të çastit, i cili është përshkallëzuar në përdorim të armës së zjarrit kanë mbetur të vrarë, shtetasit K. V. 59 vjeç, Xh. G. 25 vjeç , E. G. 38 vjeç dhe M. Z. 20 vjeç.

Si dhe janë plagosur shtetasit H. V. 54 vjeç, dhe E. D. 17 vjeç, të cilët dyshohen si autorë të përfshirê në konfliktin e armatosur.

Për hetimin dhe zbardhjen e ngjarjes menjëherë është ngritur një grup posaçëm hetimor me specialistë të strukturave hetimore në DVP Shkodër dhe të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve ndaj Personit dhe Jetës në Departamentin e Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër.

Në ndihmë të Policisë vendore ka shkuar FNSH Shkodër dhe një grup i Forcave Speciale Renea. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e dokumentimin e plotë të rrethanave dhe shkakut të kësaj ngjarjeje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close