Lajme

Ngjarja mbahet e fshehtë nga Policia, aksìdentohet një 30-vjeçar në minerën e Bulqizës

Galeritë e minierës në Bulqizë janë bërë shkak i aksidenteve fatale ku nuk kanë munguar edhe rastet e humbjes së jetëve.

Një minator nga Fushë -Bulqiza, 30-vjeç, sipas burimeve të Dosja.al, është aksidentuar para tre ditësh te një nga minierat që shfrytëzohen nga biznesmeni Samir Mane.

Minatori është aksidentuar në nivelin e 16 ndërsa mësohet se ka marrë plagë të rënda, dukë pësuar thyerje gjymtyrësh, dhe aktualisht ndodhet në spitalin e traumës në Tiranë.

Ndërkohë që ngjarja ka 3 ditë që ka ndodhur, ende nuk ka një reagim nga Policia e Shtetit./dosja

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: