Lajme

Ngricë dhe erëra, moti parashikohet i acartë për festat e Nëntorit

Erë, ftohtë dhe shira lokalë, ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, 28 dhe 29 nëntorin, që përkojnë dhe me festat e pavarësisë dhe të çlirimit.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të shënojnë rënie gjatë ditëve të fundit të nëntorit dhe do të shkojë deri në -5 gradë në zonat malore, ndërsa në zonat e ulëta e bregdet në 5 gradë, temperaturat minimale.

Gjatë natës do të ketë ngrica.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close