Lajme

Nis marshimi i studentëve për ti thënë jo dialogut me Ramën

Asnje takim me Edi Ramën dhe asnje komunikim me të derinsa të zgjidhen kërkesat e plota. Me këtë mofo.domtë vazhdojë edhe sot protesta e studentëve para ministrisë megjithëse Rama ka kërkuar komunikim dhe dialog në ora 11.Para tubimit masiv të martën,kur studenët kthehen nga rrethet, ata kanë paralajmëruar protestë edhe sot.
Grumbullimi i studentëve të Tiranës nis si gjithmonë nga fakultetet në ora 08:30 deri në 09:30.

Më pas do të vazhdojë marshimi drejt Ministrisë së Arsimit.

Lëvizja për universitetin do të dalë sot pas fjalës publike të Ramës me një paketë të plotë të kërkesave të protestës.

“Jo negociata, vetëm plotësim të kushteve! Dhjetori i dytë vazhdon” thuhet në njoftimin e Bashkimit Kombëtar Studentor të shpërndarë të dielën.

Ndryshe nga ditët e tjera, veç pankartave studentët janë ftuar të marrin dhe nga një libër me vete.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close