Lajme

Nis mbledhja e dy qeverive Shqipëri-Kosovë në Elbasan, Rama pret Kurtin me çadër

Ka nisur në Elbasan mbledhja e 7 e përbashkët mes dy qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës në Elbasan.  Mbledhja ka startuar pak minuta pas orës 10:00, pasi kryeministri Edi Rama priti homologun e Kosovës Albin Kurti me çadër jashtë godinës ku po mbahet mbledhja.

Të dy së bashku u afruan drejt tryezës së gjatë ku po mbahet mbledhja, e cila është një risi pas disa mbledhjeve të zhvilluara në tavolina të rrumbullakëta.

Mbledhja nisi me fjalën e mirësardhjes nga kryeministri Edi Rama. “Mirë se erdhët. Përshëndetje. Falemiderit.

Do kishim dashur t’iu prisnim me diell por shpresoj që gjithë ky shi dhe gjithë këto pika që kemi mbi kokë të jenë shi që të jemi bashkë. Ky është takimi i shtatë mes dy qeverive dhe sot mblidhemi pas një viti sfidues për shkak të pandemisë”, tha Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: