fbpx
Lajme

Nis mësimi online edhe nëpër universitete: 2,000 studentët e parë fillojnë mësimin

Nis mësimi online edhe nëpër universitete. Diçka e tillë bëhet me dije nga ministrja e Arsimit, Besa Shahini, në një njoftim për media. “Universiteti ‘Aleksandër Moisiu’, Durrës ka filluar mësimin online duke përdorur platformat falas si Google Classrom, Zoom apo Eztalks”, njofton në rrjetin e saj social facebook Ministrja Shahini.

“30 module janë tashmë online dhe 2,000 studentët e parë kanë filluar mësimin”, – nënvizon Shahini. Të tre këto platforma janë të aksesueshme lehtësisht nga kompjuteri, por edhe nga pajisjet smartphone Android dhe Apple.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button