Lajme

Nis vaksinimi në Shkodër, dozën e parë e merr drejtori i spitalit

Ka nisur këtë paradite vaksinimi në Shkodër. Dozën e parë e ka marrë drejtori i spitalit Rajonal të Shkodrës, Ardian Dajti. Për të ndjekur procesin, të pranishëm ishin edhe kryeministri Edi Rama dhe ministrja së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu

Janë 1000 mjekë dhe infermierë në Shkodër që pritet të marrin vaksinën Pfizer. Procesi i vaksinimit zhvillohet në ambientet e godinës së klubit sportiv Vllaznia.

Gjithashtu, edhe në Vlorë pritet që të nisë vaksinimi i stafeve mjekësore, ndërkohë që po bëhen gati ambientet e pallatit të sportit në këtë qytet. Mbrëmë mbërritën në vend 7020 doza nga “Pfizer”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close