Lajme

Nisin fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe-Shqipëri, ministri Klosi: Do ulet kosto e udhëtimit

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ditën e sotme ka bërë të ditur se nga sot kanë nisur fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe-Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Klosi shkruan se vendosja e kësaj linje pritet të ndikojë në rritjen e numrit të turistëve dhe uljen e kostos së udhëtimit për këto vende.

Për të gjithë ata që duan të udhëtojnë në Dubai, direkt nga Shqipëria, mund të zgjedhin linjën Flydubai dhe të shkoni në destinacionet e preferuara në Emiratet e Bashkuara Arabe. “Linja Flydubai nis fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe -Shqipëri nga data 28 mars 2021. Vendosja e kēsaj linje pritet të ndikojë në rritjen e numrit të turistëve dhe uljen e kostos së udhëtimit për këto vende”,– shkruan Klosi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: