Lajme

Nisin homazhet në Pallatin e Kongreseve në nder të nënkomisarit Saimir Hoxha

Kanë nisur në Pallatin e Kongreseve homazhet në nder të të Policisë të vrarë në krye të detyrës në Lezhë, Saimir Hoxha. Kolegë e familjarë të nënkomisarit janë mbledhur në Pallatin e Kongreseve për t’i dhënë Saimir Hoxhës lamtumirën e fundit. Homazhet kanë nisur në orën 12:00 dhe do të vijojnë deri në orën 15:00.

Në ceremoni ka marrë jetë edhe babai i tij 85-vjeçar i cili i prekur ka deklaruar:  “Nuk kam më motiv për të jetuar, s’ka më fjalë të më ngushëllojë”.

Homazhet në nder të policit të vrarë do të vijojnë deri në orën 15:00. Në to do të marrin pjesë edhe presidenti Ilir Meta dhe figura të tjera të politikës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: