Lajme

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Berat-Polican

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Berat-Polican në vendin e quajtur uznovë e madhe, dy mjete janë përplasur kokë më kokë. Lagështira ka sjell aksidente në Berat, dy mjete një furgon tip benz me targa AA 462 AM dhe nje makinë tip Honda me targa AA 259 FT janë përplasur me njëri tjetrin.

Si pasojë e këtij aksidenti ka ngelur i plagosur rrëndë drejtuesi i mjetit tip Honda, ku kishte përfunduar në kanal, ndërsa mjeti tip furgon nga goditja ështe përmbysur.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbritur zjarrfikësit ku kanë bërë të mundur nxjerrjen e drejtuesit të mjetit. Shkak i aksidentit është bërë lagështira ku drejtuesi i mjetit Honda ka humbur kontrollin i cili ka qënë duke hyrë në drejtim të Beratit, ndërsa mjeti tip furgon po udhetonte në drejtim të Policanit. Menjëherë ka mbritur ambulanca që ka transportuar drejtuesin e mjetit për në spitalin rajonal të Beratit. Gjithashtu edhe blute kanë mbritur në vendgjarje për zbardhur shkakun e aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close