Lajme

Një shpërthim në një fabrikë raketash në Turqi, vdesin 5 punëtorë

Një shpërthim në një fabrikë raketash dhe eksplozivësh ditën e sotme ka vrarë 5 punëtorë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Mbrotjes turke.

Shpërthimi ndodhi rreth orës 08:45 në kompleksin e Korporatës shtetërore të Industrisë Mekanike dhe Kimike, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

Nga videot dhe fotot që qarkullojnë në internet shihen xhamat e dyqaneve dhe shtëpive në tokë.

Deri më tani nuk dihen arsyet e shpërthimit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close