Lajme

‘Nuk donin të linin asnjë të arratisej”, mega-operacion me helikopter në Gjermani

Gazeta gjermane BILD shkruan se forcat speciale kanë konkretizuar një mega-operacion kundër mafias shqiptare. “Një operacion spektakolar i planifikuar deri në detaje.

Pas muajsh hetime, detektivët e anti-drogës nuk donin të linin asnjë të dyshuar të arratisej. Tetë persona u arrestuan për hashash në zonën e Ruhrit”, shkruan gazeta.

Operacioni i forcave speciale, ku u përfshi edhe reparti i specializuar SEK, u mbështet nga ajri me helikopter. Forcat speciale ndaluan një furgon të bardhë, ku arrestuan disa prej të dyshuarve. Gjatë natës u kontrolluan edhe dy makina të tjera dhe pesë apartamente. Një zëdhënës i policisë tha se janë gjetur sasi të mëdha kanabisi gati për përdorim si dhe prova të tjera.Personat e arrestuar do dalin përpara gjykatës. Mes tetë të arrestuarve është edhe një femër.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: