Lajme

“Nuk fshiheni dot”/ Arrestimi i Lefter Kokës, reagon Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas lajmit të arrestimit me urdhër të SPAK, të ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka. Në një postim në Twitter, diplomatja amerikane thotë se veprimet e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, sidomos këtë javë, ” tregojnë se askush nuk është mbi ligjin”.

“Veprimet e SPAK, sidomos këtë javë, tregojnë se askush nuk është mbi ligjin. Mund të vraponi por nuk mund t’i fshiheni më ligjit. Reforma në drejtësi po jep rezultate konkrete”, shkruan Yuri Kim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: