Lajme

Nuk iu bind të ndalonte dhe përplasi me makinë policin, kapet i riu

Policia e Lushnjes ka ar restuar një 29-vjeçari, pasi a kuzohet se për shkak të detyrës dhe g oditi me automjet e fektivin. Në p ranga ka rënë E. B., 29 vjeç, banues në Divjakë. Ar restimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, duke udhëtuar me automjetin tip “Golf”, nuk i është bindur për të ndaluar punonjësit të Policisë dhe e ka g oditur atë me automjetin që udhëtonte, të cilit i ka shkaktuar d ëmtime të lehta.

Njoftimi i plotë: Kundërshtoi për shkak të detyrës dhe g oditi me automjet punonjësin e Policisë, arrestohet në flagrancë autori. Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë, ar restuan në flagrancë shtetasin: -E. B., 29 vjeç, banues në Divjakë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, duke udhëtuar me automjetin tip “Golf”, nuk i është bindur për të ndaluar punonjësit të Policisë dhe e ka goditur atë me automjetin që udhëtonte, të cilit i ka shkaktuar dëmtime të lehta. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për v eprën p enale “Kundërshtimi i punonjësit të p olicisë së rendit publik”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close