Lajme

Nuk kanë të ndalur tërmetet në Turqi, vjen goditja e radhës, ja sa ballë ishte

Prej më shumë se 12 orësh Turqia po përjeton goditje të njëpasnjëshme tërmetesh, ku më i forti ishte në orët e para të mëngjesit i cili goditi verilindjen e vendit si dhe jugun e Sirisë, duke shkaktuar mbi 2 mijë viktima si dhe me mijëra të tjerë të plagosur.

Ndërkohë që tërmeti i parë është shoqëruar edhe me qindra pasoditje, ku vetëm pak minuta më parë u ndien në zonën Adiyaman.

Forca e tërmetit ishte e shkallës 5.1. Gjithashtu forcat e ushtrisë dhe emergjencave civile në Turqi po vijojnë punën për nxjerrjen e trupave nën rrënoja në disa qytete të vendit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close