Lajme

Nuk kishte vendosur maskën, i riu tërhiqet dhe forcë nga policët në mes të Tiranës (Video)

Një video ku shihen policët e rendit është bërë virale në rrjet pasi dys hohet se vetëm për një maskë, ata e kanë keqtrajtuar një qytetar, duke e tërhequr dh unë për ta futur me forcë në makinë. Video është shpërndarë masivisht në rrjete sociale në formë denoncimi, pasi djali i ri që shihet në pamjet e filmuara nga qytetarët nuk kishte vendosur maskë.

Megjithatë nuk dihet nëse ai ka refuzuar apo kundërshtuar me forcë policinë. Kjo për arsye se nëse je pa maskë, efektivët të kërkojnë kartën e ID, në mënyrë që të vendosin maskë. Nëse refuzon të tregosh kartën apo nëse nuk e ke me vete, shoqërohesh në komisariat. Ndaj nuk dihet nëse djali ka refuzuar të shoqërohet apo policët kanë ushtruar dhunë ndaj tij, duke tejkaluar kompetencat e tyre.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close