fbpx
Lajme

Nuk mjafton koronavirusi/ Tërmete të njëpasnjëshme në vend, ja epiqendra dhe magnituda

Në një kohë që e gjithë Shqipëria është vendosur në karantinë si pasojë e koronavirusit, nëntoka e saj është lëkundur sërish. Dy  tërmete të njëpasnjëshme janë ndjerë sot në zonën e Tiranës dhe Durrësit.

I pari ka qenë me magnitudë 3.3 me epiqendër 25 km në jug perëndim të Durrësit është ndjerë pak më parë dhe i dyti me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter. Raportimet e para të ESMC-së flisnin për tërmet me magnitudë 4.3, por ky informacion është rishikuar më pas.

Ka pasur raportime të ndryshme nga qytetarët në rrjetet sociale që i kanë ndjerë lëkundjet, por që fatmirësisht derimë tani nuk raportohet për asnjë dëm material.

 

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button