Lajme

Numër rekord personash të shëruar nga covid, Manastirliu nxiton të japë lajmin

Shqipëria vijon luftën kundër pandemisë COVID-19. Ditët e fundit krahas viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19, është rritur dhe numri i qytetarëve të shëruar. Ka qenë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ajo e cilqa ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 130 qytetarë që kanë mposhtur virusin.

“Gjatë 24 orëve të fundit, 130 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm”,-shkruan Manastirliu, ndërkohë që ende nuk dihet numri i rasteve të reja, apo i atyre që kanë humbur jetën në të dy spitalet Covid. Është bërë taktitë tashmë që është vetë Ministrja që njofton numrin e personave të shëruar në vend, ndërkohë që numrat prej disa ditësh janë të lartë, duke kaluar atë të infektimeve ditore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close