BotaLajme

Nusja vdes gjatë martesës, prandaj burri merr për grua motrën e saj të vogël

Xhaxhai i Surabhi, Ajab Singh tha për agjencinë vendase IANS se martesa e çiftit të ri ishte ‘një vendim i vështirë’ për t’iu marrë nga familja.

Ai shtoi: “Njëra vajzë qëndronte e vdekur në një dhomë teksa në tjetrën kryej martesa e vajzës tjetër. Nuk kishim provuar kurrë emocione kaq të përziera”.

“Dhimbja për vdekjen e saj dhe gëzimi i martesës së të motrës, ende nuk është kuptuar prej nesh”. Vëllai i Surabhi, Saurabh dhe se fillimisht nuk dinte çfarë të bënte në situatën e krijuar.

Ai tha: “Të dyja familjet u ulën dhe dikush sugjeroi se motra ime e vogël Nisha duhet të martohet me dhëndrin. Familjet e diskutuan çështjen dhe ranë rakord”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: