Lajme

Nxirret gjallë pas katastrofës, feston me shokët punëtori: Jam gjallë…

Një punëtor i termocentralit ka festuar me shpëtimtarët e tij pasi është nxjerrë i gjallë nga tuneli që ishte përmbytur pas një kolapsi akullnajash në Indi. Punëtori ngriti duart e tij për ndihmë që të vinin ta shpëtonin. Ekipi i shpëtimit u gëzua pasi arriti të nxirrte të gjallë pasi u zu nga rënia e një copë akullnaje u shkëput dhe bllokoi tunelin ditën e dielë.

Katastrofa la të vdekur rreth 18 persona dhe 200 të tjerë janë akoma të zhdukur përfshirë këtu dhe puntorë të termocentralit të cilët u zunë brenda në tunel pasi vërshoi përmbytja. Policia kufitare e Himalajave shpëtoi rreth 12 persona nga tuneli ditën e dielë në një përpjekje shpëtimi katër orëshe, por 37 persona mendohen të jenë bllokua në një tunel të dytë.

Disa qindra punojës të ekipeve të shpëtimit, ekipeve të zhytjes forcat e marinës rinisën punën ditën e sotme në përpjekje për të shpëtuar persona të tjerë. Punëtorët e emergjencave po punojnë me makineri të rënda që të heqin grumbuj të mëdha gurësh me më shumë se 300 metra mbeturina akoma për tu pastruar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close