Lajme

O mrekulli e natyres …. DET! Arben Abazaj nga Vlora ka sfiduar motin

Temperaturat e ulta disa gradë nën 0. Arben Abazaj nga Vlora ka sfiduar motin. Ai është larë në det paraditen e kësaj të marte dhe ka thënë se këtë ritual e bën prej 30 vitesh, si një sfidë ndaj vetes.

“Deti ishte vërtet i ftohtë. Është adrenalinë dhe i bën jashtëzakonisht mirë trupit nëse do të dish të futesh dhe të dalësh, të dish kohën që përballon organizimi yt në të. Kam mbi 30 vite që lahem në dimër, e kam sfidë ndaj vetes”, ka thënë vlonjati.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close