Lajme

‘Open Balkan’ mbahet sot në Beograd, Rama i bashkohet konferencës online

Sot do të zhvillohet konferenca e radhës ‘Ballkani i Hapur”. Mbledhja pritet të mbahet në parlamentin Serb Beograd, ku do të marrin pjesë edhe i dërguari i BE-së  Miroslav Lajçak.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama, i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Gabriel Escobar dhe zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikola Dimitrov do t’i bashkohen konferencës online. Liderët e Ballkanit janë shprehur se kjo nismë synon stabilitetin, bashkëpunimin dhe prosperitetin në rajon.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: