Lajme

Operacion i madh për kapjen e një personi, ishte në kërkim, i presin në mes aventurën e arratisë. Ja ku fshihej

Ishte ne kerkim prej kohesh, por i ka perfunduar arratia duke e kapur ne zonen ku fshihej.Policia tha se finalizoi operacionin e koduar “Yrsheku” në bashkëpunim me Interpol Tirana. Lokalizohet, kapet dhe ndalohet një shtetas shqiptar, i dënuar me 13 vite e 6 muaj b urg nga drejtësia italiane, për veprat penale “T r afikim i lëndëve n arkotike” dhe “Organizatë k riminale”.Seksioni i Kërkimit në D.V.P.Tiranë, në bashkëpunim me Interpol Tirana falë një pune të mirëorganizuar hetimore, lokalizoi, kapi dhe ndaloi në zonën e Yrshekut, në Kashar, shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar M. P., 54 vjeç, banues në Tiranë.Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar një ditë më parë nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Apelit në Milano, Itali e ka d ënuar këtë shtetas me 13 vite e 6 muaj b urg.Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close