Lajme

Operacioni i koduar “Laboratori”

Shkon në katër numri i të arrestuarve në kuadër të operacionit “Laboratori”. Uniformat blu kanë arrestuar Shtetasin Klevis (Klajdi) Kasa e shpallur në kërkim pasi Gjykata e Lushnjës ka vendosur për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest me b urg” për veprat p enale “Kultivimi i bi mëve na rkotike” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike” të kryera në bashkëpunim.

Njoftimi i policisë Lushnjë: Vijon operacioni policor i koduar “Laboratori”, shkon në 4 numri i të arrestuarve në kuadër të këtij operacioni. Kapet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë, një person i shpallur në kërkim gjatë operacionit “Laboratori”, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike” të kryera në bashkëpunim.

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë policore për vendodhjen e një shtetasi i cili ishte në kërkim, shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat është bërë kapja dhe ndalimi i shtetasit: K. (K). K., 32 vjeç, banues në Fiershegan, Lushnjë. Gjykata e Shkallës së Parë Lushnjë, me vendimin e datës 14.12.2021, ka vendosur për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Kultivimi i bimëve n arkotike” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike” të kryera në bashkëpunim.

Ky shtetas, në bashkëpunim me 3 shtetas të tjerë të cilët janë arrestuar në flagrancë nga Policia në 01.04 2021, gjatë operacionit policor të koduar “Laboratori”, kishin përshtatur katin e parë dhe katin e tretë të një banese, me aparatura që shërbejnë për kultivimin e bimëve narkotike. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close