Lajme

Operacioni për zbulimin e laboratorit me drogë në Frakull, reagon Çuçi: Asnjë kompromis me krimin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar në lidhje me aksionin për zbulimin e një laboratori droge në Frakull të Fierit, që çoi në arrestimin e 10 shtetasve shqiptare.

Reagimi i Çuçit:

Finalizimi me sukses i operacionit për goditjen e një grupi të strukturuar kriminal në Fier, me 10 të arrestuar deri më tani dhe sekuestrimin e një sasie të konsiderueshme të dyshuar si kokainë, është një tjetër punë e kryer shumë mirë nga Policia e Shtetit.

Profesionalizëm dhe integritet prej momenteve të para kur nisën hetimet dhe deri në goditjen e fundit. Asnjë kompromis me krimin dhe kujtdo që bëhet palë me të.Frontalisht përballë atyre që shkelin ligjin e mbjellin pasiguri. Përgëzime Policisë së Shtetit dhe veçanërisht efektivëve që morën pjesë në këtë operacion

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close