Lajme

Operacioni “Shkëmbimi”/ Ndalohet 20-vjeçari nga Mirdita

Policia e Lezhës ka a rrestuar një 20-vjeçar, pjesë e nje grupi të akuzuar për prodhim dhe s hitje n arkotikësh që u g odit në muajin mars gjatë operacionit “Shkëmbimi”.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e paligjshmërisë në fushën e prodhimit dhe shitjes së l ëndëve n arkotike sherbimet e Policisë së D.V.P Lezhë, kanë e kzekutuar urdhrin e ndalimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasin F.P.,20 vjeç, banues fshatin Simon, Mirditë, për veprën p enale “Prodhimi dhe s hitja e n arkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

Nga h etimet dyshohet se ky shtetas është bashkëautor me shtetasit O.K., E.Q., K.SH. dhe E.Gj., të cilët u a rrestuan në flagrancë gjatë operacionit “Shkëmbimi”, në mars 2021, në Rreshen, duke shkëmbyer 1.7 kg l ëndë n arkotike c anab is sativa. Materialet h etimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: