Lajme

Pa forcat Renea dhe hodhi çantën nga dritarja e lokalit, policia prangos 27-vjeçarin

Një 27-vjeçar është vënë në pranga të policisë pasi është kapur me armë zjarri pa leje dhe m unicion luftarak. Gjatë operacionit të Reneas, është a rrestuar Indrit Hoxhaj (Kuçi).

‘Kontrolle të befasishme për kapjen e personave në kërkim, atyre që mbajnë a rmë z jarri dhe l ëndë n arkotike.

Kontrollet nga Forcat Speciale Renea, Forca e Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit dhe strukturat e DVP Fier.

Gjatë kontrolleve është sekuestruar një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Vihet në pranga një 27-vjeçar, person me precedent k riminal në fushën e k rimeve kundër jetës, d rogës e a rmëmbajtjes pa leje.

Në zbatim të planit të masave për kapjen e personave në kërkim, të atyre të shpallur në kërkim si autorë të dyshuar të ngjarjeve k riminale të ndodhura më parë, për kapjen e personave që qarkullojnë me a rmë zjarri apo l ëndë n arkotike, Forcat Speciale Renea, Forca e Posaçme Operacionale në DPPSH dhe DVP Fier, ushtruan kontrolle të befasishme në disa lokale dhe ambiente të ndryshme në Fier dhe Lushnjë.

Si rezultat, në lagjen “Fermë-Çlirim”, në ambientet e një lokali, gjatë kontrollit të zhvilluar nga Renea, shtetasi  I. H.(K)., 27 vjeç, sapo ka parë forcat e Policisë ka hedhur nga dritarja e lokalit çantën e dorës brenda së cilës mbante një a rmë z jarri p istoletë. Gjatë këqyrjes së çantës, shërbimet e Policisë gjetën në brendësi të saj a rmën e zjarrit p istoletë me dy k arikatorë me f ishekë l uftarakë dhe kartën e identitetit të 27-vjeçarit.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i 27-vjeçarit I. H. (K)., për veprën p enale “A rmëmbajtja pa leje”  dhe materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.’0 njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: