Covid-19Lajme

“Pa merak, shyqyr, mashalla”! Biseda rrëqethëse mes pacientëve me covid me familjarët

Pacientët e shtruar në spitalet COVID tashmë mund të komunikojnë me të afërmit dhe familjarët që ndodhen jashtë spitalit në pritje për të marrë informacione për shëndetin e tyre me anë të tabletave të posaçme që janë vënë në dispozicion. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e cila ka publikuar një video me pamje brenda spitalit Infektiv, me anë të cilës tregon se si pacientët me COVID-19 që janë shtruar në spital flasin me të afërmit përmes tabletave.

“Një mënyrë e re komunikimi përmes tabletave të posaçme që kemi vënë në dispozicion, për t’ju dhënë zemër pacientëve të shtruar në spital me COVID-19 nga familjarët që presin me padurim të komunikojnë me të afërmit e tyre”,- tha Manastirliu

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close