fbpx
Lajme

Pa nik dhe frikë/ Evakuohet nga policia presidenti Macron dhe gruaja e tij, çfarë ndodhi në teatër (Video)

Frike dhe momente paniku ne France, kur nje turme protestuesisht kane tentuar te sulmojne presidentin francez Macron dhe bashkeshorten e tij, Brigitte.

Daily Mail teksa publikon videon, shkruan se Presidenti francez Emmanuel Macron u evakuua me shpejtesi nga policia mbreme teksa ishin ne teatrin historik Bouffes du Nord, i cili ndodhet pranë stacionit hekurudhor Eurostar.

Forcat policore nderhyne ne kohe per evakuimin, pasi një aktivist qe ndodhej brenda teatrit, që iu bëri thirrje protestuesve të hyjnë brenda. Ai eshte identifkuar si 22-vjeçari, Taha Bouhafa, i cili ishte ulur ne radhe, jo shume larg presidentit Macron, nderkohe qe postoi ne rrjetet sociale kete deklarate: Ndodhem në teatrin Bouffes du Nord, tre rreshta pas presidentit të Republikës. Iu bëj thirrje të gjithë protestuesve që të hyjnë. Diçka po ngrihet… mbrëmja mund të jetë e egër.”

Kaq ka mjaftuar dhe turma nisi t’i drejtohej hyrjes duke tentuar te shperthente deren. Videoja e postuar në Twitter tregoi rreth 30 demonstrues duke sulmuar dyert e teatrit historik.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button