Lajme

Pak orë para zgjedhjeve, Celibashi jep urdhrin: Të hiqen të gjitha materialet progandistike të partive politike në afërsi të qendrave të votimit, policia të marrë masat

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka urdhëruar pasditen e sotme disa orë para zgjedhjeve të 14 majit që të merren masat për heqjen e materialeve propagandistike të subjekteve zgjedhore nga të gjitha ekranet led wall në afërsi të qendrave të votimit.

Në një deklaratë për mediat, Celibashi ka urdhëruar policia e Shtetit dhe ato bashkiake të marrë masa për zbatimin e këtij vendimit, dhe të hiqen të gjitha materialet të cilat nuk zbatojnë distancën prek 300 metra nga selitë e QV-ve, KZAZ-ve dhe VNV-ve.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close