Lajme

Pamje me dron/ Vazhdon zjarri i madh në pyllin e Semanit

Vijon prej disa ditësh zjarri i madh në pyllin e Semanit. Gazetari Ervis Kuçi sjell pamjet me dron në “BalkanWeb”, ndërsa bën me dije se në ndihmë të zjarrfikëseve ka shkuar edhe ushtria. Vijon prej disa ditësh zjarri i madh në pyllin e Semanit. Gazetari Ervis Kuçi sjell pamjet me dron në “BalkanWeb”, ndërsa bën me dije se në ndihmë të zjarrfikëseve ka shkuar edhe ushtria.

Ndërkohë, Bashkia e Fierit është angazhuar me të gjitha strukturat e saj dhe ka lokalizuar vatrat e zjarrit me anë të dronit. Mësohet se zjarri deri më tani ka shkrumbuar rreth 20 hektarë pyll, ku kryesisht janë djegur pisha të reja, por që fatmirësisht nuk është prekur kurora e pyllit. Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri të madh, që vijon prej ditësh.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: